ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

 


در اين مطلب قصد داريم به کاربرد و موارد مصرف ساندويچ پانل‌ها که يکي از بهترين مصالح ساختماني مي‌باشد بپردازيم. همان طور که ميدانيد امروزه با پيشرفت و توسعه تکنولوژي همراه با رشد روزافزون جمعيت نياز به مواد و مصالح جديد در ساخت و ساز که ايمني لازم را داشته و سبب بهينه سازي در مصرف انرژي و کاهش هدر رفت منابع تجديد ناپذيري همچون نفت و گاز شود بسيار مورد بحث و توجه قرار گرفته است. از همين رو ساندويچ پانل‌ها که جز مصالح پيش ساخته بوده، و به دليل مزيت‌هاي فراوان و ويژگي‌هاي ساختاري مورد استقبال کارفرمايان و پيمانکاران قرار گرفته است. بنابراين از اين سازه‌ها در زمينه‌ها و پروژه‌هاي گوناگوني همچون سوله، کانکس،اتاق حمل بار، سردخانه‌هاي صنعتي و نيمه صنعتي ، سالن‌ها و استوديو‌ها، سالن‌هاي ورزشي،بيمارستان‌ها، درمانگاه‌هاي سيار، آزمايشگاه‌ها، کارخانجات صنعتي و.بسياري صنايع ديگر استفاده مي‌شود. در ذيل به شرح مختصري از چند نمونه کاربرد ساندويچ پانل   مي‌پردازيم با ما همراه باشيد


کاربرد ساندويچ پانل در سوله:


همان طور که مستحضر هستيد، سوله‌ها سازه‌هايي پيش ساخته از جنس ساندويچ پانل همراه با سقف شيبدار بوده که انواع متفاوتي بر حسب نوع نياز و کاربري از جمله سوله تک دهانه، چند دهانه، قوسي و چند ضلعي دارند. اين سازه‌هاي بزرگ کاربري‌هاي متفاوتي نيز دارند براي مثال از سوله‌ها در ساخت فروشگاه‌ها، تعميرگاه‌ها، به عنوان انبار ذخيره سازي کالا، کارخانجات صنعتي، مرغداري‌ها، صنايع نظامي و احداث سالن‌هاي ورزشي استفاده مي‌شود.


کاربرد ساندويچ پانل در کانکس:


کانکس نيز سازه‌اي پيش ساخته بوده که به دليل استفاده از ساندويچ پانل در ساخت آن سرعت توليد سازه نسبت به ساخت و ساز به روش سنتي بالاتر مي‌باشد. يکي از محاسن قابل توجه کانکس‌ها قابليت جا به جايي آنها مي‌باشد از همين رو اين سازه‌ها بسياري از مشکلات از قبيل: اسکان افراد حادثه ديده و زله زده، ايجاد مکاني براي دانش آموزان مناطق دور افتاده و محروم، ايجاد پايگاه‌هاي امداد و نجات و يا فوريت‌هاي پزشکي در بين جاده‌ها را حل نموده است زيرا امکان ساخت و ساز در اين مناطق به روش سنتي وجود ندارد به دليل اينکه هم زمان بر بوده و علي رغم هزينه‌هاي زياد امکان حمل و نقل و جا به جايي آنها نيز وجود ندارد. کانکس‌ها با توجه به نوع کاربري و متريال به کار برده شده در آن به انواع مختلفي از جمله: کانکس ويلايي، کانکس مهندسي، نگهباني، آزمايشگاهي، فروشگاهي، کارگاهي، کشاورزي و . را دارد.


کاربرد ساندويچ پانل در اتاق حمل بار:


اتاق هاي حمل بار دسته ديگري از سازه‌‌هاي پيش ساخته بوده که بر روي کاميون، کاميونت و يا نيسان نصب شده و جهت حمل و نقل کالا در مسيرهاي درون شهري و برون شهري کاربرد دارد. اين اتاق‌هاي حمل بار انواع متفاوتي با توجه به نوع کاربري دارد از جمله آن مي‌توان به اتاق حمل بار جوجه، اتاق حمل بار نوشابه، اتاق حمل بار يخچالي، مخابراتي و رستوران متحرک اشاره کرد.


جهت کسب اطلاعات بيشتر از سازه‌هاي پيش ساخته به صفحه مربوطه در سايت بانک اطلاعاتي ساندويچ پانل مراجعه فرماييد.


از همراهي شما سپاسگزاريم


  


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دست نوشته های روزالیند فرانکلین رویات رو بغل کن:-) طراحی سایت تراکتوری ها ترجمه کيپاپ Shawn بهنام محرابی * این وبلاگ جهت بارگزاری عکس و فیلم و داستان طراحی شده است * Music پوستر فیلم های قدیمی